Cenatorium laureatem Deloitte Technology Fast 50 in Central Europe

News, Nowość 16 października 2017

Spółka Cenatorium znalazła się w 50. najszybciej rozwijających się technologicznie innowacyjnych firm Europy Środkowej. Firma specjalizująca się w dostarczaniu informacji na temat szeroko rozumianego rynku nieruchomości uplasowała się na 43. miejscu tegorocznego rankingu.

Cenatorium to czołowy dostawca rozwiązań opartych o dane, wykorzystywanych zarówno przez większość sektorów gospodarki, jak i klientów indywidualnych. Łączy doświadczenia oraz wiedzę o dynamice zjawisk gospodarczych w przestrzeni z zaawansowanymi technologiami przetwarzania danych. Spółka dysponuje – stale rozbudowywaną – największą i unikalną bazą informacji o nieruchomościach oraz ich otoczeniu. Cenatorium jest też właścicielem serwisu urban.one – narzędzia do samodzielnej wyceny mieszkania w 27 miastach w Polsce.
To co warte podkreślenia to fakt, że równolegle tworzymy autorskie rozwiązania IT, w tym narzędzia analityczne oparte o machine learning, niejednokrotnie czerpiące z dużych, nieustrukturyzowanych zbiorów danych. Stawiamy na dostarczanie przyjaznych rozwiązań zwiększających efektywność i porządkujących procesy biznesowe. Dostarczając wiedzę wspieramy naszych Klientów w podejmowaniu optymalnych decyzji. Jesteśmy bardzo dumny, że znaleźliśmy się w takim gronie. To dla nas motywacja do dalszej pracy i walki o zagraniczne rynki – mówi Adam Sobczak, członek zarządu Cenatorium.
Przygotowywany rokrocznie ranking – obecna edycja była już 18. z rzędu – obejmuje najszybciej rozwijające się przedsiębiorstwa z obszaru nowoczesnych i innowacyjnych technologii z Europy Środkowej. Głównym kryterium wyboru jest tempo wzrostu przychodów w ciągu pięciu ostatnich lat. W tym roku w rankingu znalazło się 19 firm z Polski. Do konkursu zakwalifikowało się 300 podmiotów.
Technology Fast 50 to część Technology Fast 500 EMEA. Od roku 2015 program łączy się także z rankingiem globalnym. To sprawia, że ranking obejmuje swoim wpływem nie tylko Polskę i Europę Środkową, lecz także region Bliskiego Wschodu i Afryki, na koniec stając się częścią zestawienia światowego. Środkowoeuropejski ranking zostanie ogłoszony w październiku tego roku, a globalne wyniki programu w połowie listopada. Wtedy to zostanie zaprezentowany ranking Global Technology Fast 100, w którym znajdą się firmy z całego świata.