Jesienna promocja urban.one

Bez kategorii, Nowość, urban.one 19 października 2017

Do 31 października trwa wyjątkowa promocja jesienna urban.one. Od teraz każdy, kto chce może samodzielnie sprawdzić prawdziwą cenę mieszkania, które chce nabyć lub sprzedać – kupując 1 wycenę U1, drugą dostanie gratis.

W zasięgu urban.one jest już 70 proc. polskiego rynku obrotu mieszkaniami. To narzędzie on-line pozwalające każdemu kupującemu lub sprzedającemu mieszkanie, łatwo i szybko sprawdzić, ile jest ono faktycznie warte. Serwis urban.one umożliwia to teraz w kolejnych piętnastu miastach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Częstochowie, Elblągu, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Koszalinie, Legnicy, Olsztynie, Opolu, Płocku, Radomiu, Rzeszowie, Toruniu oraz Zielonej Górze. Dzięki temu łączny zasięg urban.one to już 27 największych miast w Polsce.

urban.one to narzędzie zasilanie milionami rekordów o cenach transakcyjnych na rynku nieruchomości w Polsce. Tak potężna baza umożliwia szybkie i proste sprawdzenie wiarygodnej wartości mieszkania. W ciągu kilku minut, korzystając z internetu i podając podstawowe informacje o mieszkaniu takie jak adres, ilość pomieszczeń czy metraż, użytkownicy urban.one poznają realną wartość konkretnej nieruchomości. Wiedza na temat cen transakcyjnych nieruchomości z 12 największych miast w Polsce od roku jest dostępna dla każdego, kto chce kupić lub sprzedać swoje własne M. Kolejne 15 miast, w których od dziś można wycenić mieszkanie online oznacza ponad 2,5 mln osób więcej objętych zasięgiem serwisu. Dotychczas rynek nieruchomości w Polsce był jednym z najsłabiej opisanych w skali Europy, co sprawiało, że podjęcie właściwej decyzji o cenie, nieruchomości bywała dla konsumenta frustrująca.

– Urban.one to kolejny krok w procesie rozwoju rynku informacji o nieruchomości. Jednym z efektów realizacji naszego zamierzenia jest dzielenie się wiedzą z Polakami, usunięcie dysproporcji informacyjnej między podmiotami profesjonalnymi a konsumentami. Uruchomiona w kwietniu 2016 r. usługa urban.one zapewnia każdemu łatwy i szybki dostęp do zobiektywizowanej informacji m.in. o cenie mieszkania. Rozwiązanie to pomaga podjąć decyzję przy jednym z najważniejszych wyborów w życiu – zakupie własnego lokum. Wyceny są wiarygodne dzięki dużej próbce danych o cenach transakcyjnych jakie zgromadziliśmy, a informacje dodatkowe zamieszczone w raporcie uwzględniają też np. kwestię bezpieczeństwa w danej okolicy czy czystości powietrza – mówi Adam Sobczak, współtwórca marki urban.one.

Serwis urban.one działa na polskim rynku od maja 2016 roku. W tym czasie jego użytkownicy pobrali już ponad 36 tys. wycen mieszkań. Najwięcej wycen dotyczyło Warszawy, za nią znalazły się Wrocław, Poznań, Kraków oraz Gdańsk. Proporcje w zakresie najczęściej wycenianego metrażu mieszkań rozkładały się zgodnie z preferencjami zakupowymi Polaków – połowa zapytań dotyczy lokali o powierzchni od 43 do 68 mkw. Z urban.one korzystają częściej kobiety (56 proc.) a najwięcej użytkowników serwis ma w grupie 25-44 lat.

Jak dokładnie wyliczane są wartości podawane przez urban.one? Powstają one na podstawie modeli statystycznych bazujących na cenach transakcyjnych, czyli informacjach o rzeczywistych transakcjach kupna-sprzedaży mieszkań w danej okolicy. System wykorzystuje modele takie jak sieci neuronowe, drzewa decyzyjne czy lasy losowe i za pomocą specjalnych algorytmów wylicza dane. Takie podejście jest wynikiem zastosowania autorskiej metodologii opracowanej przez naukowców z Politechniki Warszawskiej, SGH i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Urban.one współpracuje także z jednym z najpopularniejszych w Polsce serwisów ogłoszeń nieruchomości – Otodom z grupy Naspers. Dzięki temu, także osoby poszukujące w Otodom własnego M mogą sprawdzić, czy dana cena ofertowa mieści się w przedziale kwot, w których zawierane są transakcje mieszkaniowe w najbliższej okolicy.

Po więcej informacji i w celu przetestowania aplikacji zapraszamy na stronę urban.one.