Olsztyn: ile kosztuje luksusowy apartament tuż nad rzeką?

urban.one w Olsztynie
News, Nowość 5 lipca 2017

Od niedawna Olsztynianie, korzystając z naszego serwisu, mogą automatycznie wyceniać mieszkania w tym mieście.  Bardzo się cieszymy, że w końcu mamy coś dla Olsztyna w końcu to nasz matecznik.

Według danych urban.one, średnie ceny mkw. mieszkania w Olsztynie to 4,3 tys. zł, co oznacza, że na w tym regionie jest drożej niż m.in. w Zielonej Górze, Bielsku-Białej czy Radomiu. Gdzie w Olsztynie płaci się najwięcej za własne cztery kąty? Prześledziliśmy rekordowe transakcje w ostatnich latach: hitem okazało się mieszkanie w apartamentowcu Łyna Park, położonym w ścisłym centrum, nad rzeką Łyną. Tam ceny transakcyjne – w przypadku zakupu lokum od dewelopera – zaczynały się od 5,7 tys. zł za metr kwadratowy podłogi przy średniej cenie na poziomie 8 tys. zł. Jednak jeden z większych lokali w tym budynku znalazł nabywcę aż za ponad 1,5 mln zł.

mieszkanie, cena, urządzamy się

Olsztynianie mogą sprawdzić cenę wymarzonego mieszkania

W tym wypadku kupujący zapłacił za doskonałą lokalizację, z niepowtarzalnymi widokami na piękną okolicę – mówi Barbara Bugaj, analityk urban.one.

Jak wynika, z danych na bieżąco aktualizowanych przez nas, najpopularniejsze metraże kupowane w Olsztynie mieszczą się w przedziale 34-60 mkw (41 proc. kupowanych lokali). To trochę poniżej średniej dla miast porównywalnej wielkości.