Aktualności

Cenatorium na Banking & Insurance Forum 2024

W ubiegłym tygodniu podczas konferencji Banking & Insurance Forum zorganizowaliśmy autorskie warsztaty pt. „Korzyści i wyzwania wynikające z wdrożenia zmian regulacyjnych: w szczególności CRR/CRD oraz innych przepisów dot. kredytów hipotecznych”.  

By przygotować to wydarzenie, odbyliśmy szereg spotkań z bankami oraz przeprowadziliśmy pierwsze analizy portfeli bankowych w nowej metodyce (CRR3), żeby na warsztatach móc zaprezentować wyniki oparte na danych rzeczywistych/referencyjnych. Mamy nadzieję, że warsztat  dostarczył nie tylko wartościowej wiedzy, ale także był źródłem inspiracji.

Wszystkim uczestnikom warsztatów serdecznie dziękujemy za udział i gorącą dyskusję. Gdyby w trakcie analiz lub projektów wdrożeniowych w Państwa bankach, pojawiły się aspekty do zaadresowania, z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą. W tej sprawie prosimy o kontakt z Dyrektorem Działu Rozwoju Biznesu – Łukaszem Strzelcem (887 860 015, lukasz.strzelec@cenatorium.pl).

Poza prowadzeniem warsztatu dotyczącego CRR/CRD, Członkowie Zarządu Cenatorium wzięli udział w dwóch interesujących wystąpieniach:

  • Mateusz Chachulski poprowadził FireChat „Jak regulacje ESG kształtują rynek nieruchomości i hipotek w Polsce”, z udziałem Mariusza Dymowskiego (Dyrektor Centrum Bankowości Hipotecznej, PKO Bank Polski) i dr hab. Adama Czerniaka (Główny ekonomista, dyrektor ds. badań, Polityka Insight),
  • Grzegorz Ignaciuk wystąpił w panelu „Automatyzacja procesów w bankach – nowe wyzwania i perspektywy obsługi klientów” wraz z Rafałem Litwińczukiem (Wiceprezes Zarządu, Alior Bank SA), Krzysztofem Słotwińskim (CSO, BNP Paribas Bank Polska), Wojciechem Rybakiem (Członek Zarządu, Bank Millennium), Radosławem Maćkiewiczem (Dyrektor, Centralny Ośrodek Informatyki) oraz Agnieszką Jadczyszyn (Dyrektorka Zarządzająca ds. Operacji, mBank S.A.).

Ponadto w trakcie całego wydarzenia uczestnicy aktywnie odwiedzali nasze stoisko i korzystali z możliwości przetestowania produktów Cenatorium. Zapraszamy do współpracy.

12.04.2024
Udostępnij na facebook twitter linkedin
następny wpis arrow-symbol
24 04.2024

Deweloperzy mają apetyt na więcej

Spółki szykują się na większy ruch w biurach sprzedaży i na terenach inwestycji. Zjawiskom tym najprawdopodobniej ...

arrow-symbol
poprzedni wpis arrow-symbol
11 04.2024

Mieszkania nie przestają drożeć

Ceny kontynuują marsz w górę. Zdaniem analityków wzrost może jeszcze przyspieszyć po uruchomieniu nowego progra ...

arrow-symbol