Cenatorium

Cenatorium i Pricer – rozwijamy się dla Was!

Bez kategorii 23 grudnia 2021

Informujemy, iż z dniem 31.12.2021 r. w ramach grupy kapitałowej nastąpi rozdzielenie podmiotów świadczących usługi dla naszych Partnerów z obszaru B2B (obsługa firm, rzeczoznawców i korporacji) i B2C (obsługa konsumentów –- klientów indywidualnych).

Podmiotem, który od nowego roku będzie świadczył usługi na rzecz klientów indywidualnych, pośredników nieruchomości i pośredników finansowych, kontynuując w ten sposób prowadzenie produktów takich jak Urban.one oraz MTC,  jest nowopowołana spółka Pricer Sp. z o.o., której współudziałowcem została spółka Cenatorium Sp. z o.o.

Usługi na rzecz rynku B2B – banków, ubezpieczycieli i innych instytucji finansowych, rzeczoznawców, deweloperów, klientów firmowych i korporacyjnych, w tym przede wszystkim prowadzenie i sprzedaż liczącej ponad 5,5 mln transakcji Bazy Cen Nieruchomości oraz systemu automatycznej wyceny nieruchomości (AVM), będą w dalszym ciągu świadczone przez Cenatorium Sp. z o.o.

Podział ten pozwala nam dopasowywać poszczególne rozwiązania do różnych grup klientów i jeszcze lepiej odpowiadać na ich potrzeby.

W 2022 roku planujemy dalej rozszerzać naszą ofertę innowacyjnych narzędzi i unikalnych cyfrowych danych o nieruchomościach w celu dalszego ułatwiania i przyspieszenia procesów związanych z wyceną nieruchomości.

Jednocześnie życzymy Państwu spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

#cenawmediach

Bez kategorii 21 grudnia 2021

W sekcji Publikacje możecie Państwo znaleźć poza naszymi kompleksowymi opracowaniami również informacje o artykułach i raportach, w których wykorzystywane były dane Cenatorium lub wiedza ekspertów dziedzinowych z naszej firmy. Zapraszamy!

Współpraca Cenatorium z BIK HUB

Bez kategorii 15 grudnia 2021

Cenatorium jest częścią BIK HUB w obszarze informacji o nieruchomościach i ich otoczeniu.

Jako Fintech w obszarze informacji o nieruchomościach dostarczamy istotne dane dla BIK HUB o cenach i otoczeniu wskazanej lokalizacji – w okresie pilotażu dla miasta Łodzi. Jak to działa można samemu zobaczyć.

Przygotowujemy też kolejne nasze wspólne informacje z BIK i Cenatorium, jak ta poniżej. Razem zaspokajamy potrzeby informacyjne o rozgrzanym rynku nieruchomości:

Rosnące ceny nieruchomości windują wzrost wartości zaciąganych kredytów mieszkaniowych. W okresie pandemii (marzec 2020 r. – wrzesień 2021 r.) średnia wartość zaciągniętego kredytu mieszkaniowego wzrosła o 12,1%. Szczegółową analizę i komentarze naszych ekspertów Mariusz Kurzac, Dyrektor Zarządzający Cenatorium Sp. z o.o. i Profesor Waldemar Rogowski, Główny Analityk BIK znajdziecie na stronie: https://lnkd.in/dkUbBYi4.

Przedstawiciele Cenatorium na 22. Banking Forum & 18. Insurance Forum

Bez kategorii 25 października 2021

To był dzień, a jeszcze się nie skończył – w końcu dojdziemy do cyfrowego procesu hipoteki i ubezpieczeń nieruchomosci na tyle, na ile się w Polsce na razie da – tak deklarują same instytucje finansowe. My chętnie pomożemy w tym zadaniu. 😉

Byliśmy aktywni na Banking & Insurance Forum:

💡Pierwszy dzień Banking & Insurance Forum zakończyliśmy blokiem:
HIPOTEKA CYFROWA – PRAKTYCZNE ZASTOSOWANIE ROZWIĄZAŃ CYFROWYCH W PROCESIE HIPOTECZNYM BANKÓW I UBEZPIECZENIU NIERUCHOMOŚCI W TOWARZYSTWACH UBEZPIECZENIOWYCH
Prelegenci zastanowili się, jakie korzyści klientom oraz bankom i ubezpieczycielom może przynieść cyfrowy proces udzielania kredytu.

Moderatorzy Grzegorz Ignaciuk, Wiceprezes Zarządu, Cenatorium Sp. z o.o. oraz Mariusz Kurzac Dyrektor Zarządzający / Prokurent, Cenatorium Sp. z o.o. zapytali o to gości:
🔸Maciej Brzozowski, Wiceprezes Zarządu, kierujący pracami Zarządu, Alior Bank SA
🔸Michal Gomowski, Prezes Zarządu, Benefia
🔸Marcin Grabiszewski, Dyrektor Biura Rozwoju Bankowości Hipotecznej, BNP Paribas Bank Polska
🔸Malgorzata Kosinska, Przewodnicząca Mazowieckie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych, Prezes, Stowarzyszenie REIT Polska
🔸Pedro Esperança Martins, Managing Director, Head of Risk Department, Bank Millennium
🔸Wojciech Werochowski, Wiceprezes Zarządu, Bank Pekao S.A.

Indeks cen nieruchomości w grudniu 2020

Bez kategorii 5 lutego 2021

Indeks urban.one dla lokali mieszkalnych w Polsce w grudniu 2020 ustabilizował się na poziomie 103,7 pkt. Ceny wobec poprzedzającego miesiąca były stabilne – zmiana indeksu wyniosła zaledwie 0,01 pkt. Nastroje na rynku nadal pozostają pesymistyczne, chociaż coraz więcej ekspertów opowiada się za stabilizacją sytuacji na rynku mieszkaniowym. Mniej osób spodziewa się już dalszego pogarszania sytuacji na rynku mieszkaniowym (42,9% vs. 57,1% w poprzedniej ankiecie).

By przeczytać pozostałą część artykułu ekspertów Cenatorium zapraszamy na naszego dedykowanego bloga urban.one.

Rynek nieruchomości inwestycyjnych w Polsce – 4 kwartał 2020

Bez kategorii 1 lutego 2021

Rok 2020 był okresem najniższych historycznie poziomów stóp procentowych w historii, i to nie tylko Polski, ale i całego Świata. Praktycznie zerowe przychody z lokat i depozytów bankowych spowodowały masowe wycofywanie kapitałów z banków i przyczyniły się do inwestowania w inne aktywa, wśród których nieruchomości stanowią istotną alternatywę. Ostatni kwartał 2020 pokazał, że z depozytów bankowych wypłynęło około 200 mld PLN, z czego około 10% zostało zainwestowanych  na rynku nieruchomości. Znaczną grupę stanowią w tym obszarze  lokale mieszkaniowe nabywane w celu ochrony kapitału przed spadkiem jego wartości. Inwestorzy liczą na zyski z najmu, choć obecnie częściej na długoterminowy wzrost wartości nieruchomości.

By przeczytać pozostałą część artykułu ekspertów Cenatorium zapraszamy na naszego dedykowanego bloga urban.one.

Promocja Mapy Transakcji Cenatorium

Bez kategorii 20 listopada 2020

Dołącz do ponad 1000 agencji nieruchomości i przetestuj Mapę Transakcji Cenatorium.

Korzystaj z największej i najbardziej wiarygodnej bazy danych o sfinalizowanych transakcjach na rynku nieruchomości:

  • Bezpiecznie,
  • Bez męczących wizyt w urzędach,
  • Szybko.

Zyskaj dostęp do informacji z aktów notarialnych o ponad 4,8 milionach transakcji sprzedaży gruntów, mieszkań, domów oraz lokali użytkowych – to aż 90% danych z całej Polski.

Tylko teraz, kupując dostęp do MTC możesz zaoszczędzić nawet 60 zł na jednym pakiecie!*

Skorzystaj z promocji.

Dodatkowo, przy zakupie pakietu w prezencie otrzymasz kod wielokrotnego użytku na raport urban.one za 25 zł (zamiast 39 zł) – natychmiastowa wycena mieszkania online.

Sprawdź nas!

* Rabat 10% na wszystkie pakiety MTC. Promocja trwa do 30 listopada 2020 r.

Cenatorium na Forum Bankowości i Ubezpieczeń

Bez kategorii 21 października 2020

19-20 października 2020 r. odbyło się Spotkanie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. Odbyło się ono w formie transmisji online. Wydarzenie zgromadziło ponad 360 uczestników – przedstawicieli sektora ubezpieczeniowego i bankowego. Na spotkaniu nie zabrakło i Cenatorium, które było reprezentowane przez wiceprezesa spółki – Grzegorza Ignaciuka oraz dyrektora zarządzającego – Mariusza Kurzaca.

Przedstawiciele Cenatorium wygłosili prelekcję pt. “Wytyczne EBA – nowa rzeczywistość dla banków i ubezpieczycieli”, która została bardzo pozytywnie przyjęta przez uczestników konferencji.

Przedstawiciele Cenatorium podczas prelekcji

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją na stronie organizatorów.

Promocja Mapy Transakcji Cenatorium

News 21 maja 2020

Wiosną otwórz się na nowe możliwości! Dołącz do ponad 1000 agencji nieruchomości i przetestuj Mapę Transakcji Cenatorium.

Korzystaj z największej i najbardziej wiarygodnej bazy danych o sfinalizowanych transakcjach na rynku nieruchomości:

  • Bezpiecznie,
  • Bez męczących wizyt w urzędach,
  • Szybko.

Zyskaj dostęp do informacji z aktów notarialnych o ponad 4,8 milionach transakcji sprzedaży gruntów, mieszkań, domów oraz lokali użytkowych – to aż 90% danych z całej Polski.

Tylko teraz, kupując dostęp do MTC możesz zaoszczędzić nawet 60 zł!*

Skorzystaj z promocji.

Dodatkowo, przy zakupie pakietu w prezencie otrzymasz kod wielokrotnego użytku na raport urban.one 50% taniej – natychmiastowa wycena mieszkania online.

Sprawdź nas!

* Rabat 10% na wszystkie pakiety MTC. Promocja trwa do 30 czerwca 2020 r.