Cenatorium

Raport Rynek nieruchomości w Polsce z uwzględnieniem agresji na Ukrainę

Bez kategorii 2 czerwca 2022

Wydarzenia ostatnich dwóch lat, a w szczególności ostatnich miesięcy dobitnie potwierdzają, że otaczająca nas rzeczywistość nie jest ani stabilna, ani niezmienna. Coraz bardziej palące stają się pytania o przyszłość rynku nieruchomości. Dlatego oddajemy w Wasze ręce raport, który jest przeglądem najważniejszych trendów i zjawisk, z komentarzem naszych ekspertów i omówieniem prawdopodobnych scenariuszy.

Zapraszamy gorąco do zapoznania się z naszym materiałem.

Pobierz raport!

Webinarium – Aktualne trendy i narzędzia na rynku mieszkaniowym w Polsce

Bez kategorii 24 marca 2022

Zapraszamy do obejrzenia Webinarium, które został przeprowadzony dnia 22.03.2022r wspólnie z HRE Investments oraz Platformą Mieszkaniową.

Podczas Webinarium omówiliśmy aktualne trendy na rynku mieszkaniowym w Polsce, zaprezentowaliśmy narzędzia dla deweloperów i agentów oraz podsumowaliśmy rok 2021 w obszarze gruntów, domów i mieszkań.

Prezentacja: Webinar_Cen_HRE_2022_03_22.pdf

Nagranie: Webinar_Cen_HRE_2022_03_22.mp4

RAPORT CENATORIUM

Bez kategorii 23 lutego 2022

Rynek nieruchomości w Polsce – nowe trendy

Wydarzenia ostatnich dwóch lat dobitnie uzmysławiają nam, że otaczająca nas rzeczywistość – w szczególności ta rynkowa – nie jest ani stabilna, ani niezmienna. Dlatego coraz bardziej palące stają się pytania o przyszłość rynku nieruchomości. Budowane teraz prognozy będą podstawą dalszej polityki banków, funduszy inwestycyjnych, deweloperów, publicznych instytucji odpowiedzialnych za mieszkalnictwo i całego otoczenia rynku.


Dlatego oddajemy w Wasze ręce raport, który jest przeglądem najważniejszych trendów i zjawisk, z komentarzem naszych ekspertów i omówieniem prawdopodobnych scenariuszy. Proponuje on nowe, szersze spojrzenie na procesy definiujące rynek, i porusza wątki, które nie są uwzględniane w innych znanych nam analizach. Jesteśmy pewni, że będzie pomocny dla wszystkich, którzy tak jak my próbują zrozumieć i przewidzieć kształt polskiego rynku nieruchomości w okresie nabierających tempa zmian.

Pobierz raport!

Cenatorium i Pricer – rozwijamy się dla Was!

Bez kategorii 23 grudnia 2021

Informujemy, iż z dniem 31.12.2021 r. w ramach grupy kapitałowej nastąpi rozdzielenie podmiotów świadczących usługi dla naszych Partnerów z obszaru B2B (obsługa firm, rzeczoznawców i korporacji) i B2C (obsługa konsumentów –- klientów indywidualnych).

Podmiotem, który od nowego roku będzie świadczył usługi na rzecz klientów indywidualnych, pośredników nieruchomości i pośredników finansowych, kontynuując w ten sposób prowadzenie produktów takich jak Urban.one oraz MTC,  jest nowopowołana spółka Pricer Sp. z o.o., której współudziałowcem została spółka Cenatorium Sp. z o.o.

Usługi na rzecz rynku B2B – banków, ubezpieczycieli i innych instytucji finansowych, rzeczoznawców, deweloperów, klientów firmowych i korporacyjnych, w tym przede wszystkim prowadzenie i sprzedaż liczącej ponad 5,5 mln transakcji Bazy Cen Nieruchomości oraz systemu automatycznej wyceny nieruchomości (AVM), będą w dalszym ciągu świadczone przez Cenatorium Sp. z o.o.

Podział ten pozwala nam dopasowywać poszczególne rozwiązania do różnych grup klientów i jeszcze lepiej odpowiadać na ich potrzeby.

W 2022 roku planujemy dalej rozszerzać naszą ofertę innowacyjnych narzędzi i unikalnych cyfrowych danych o nieruchomościach w celu dalszego ułatwiania i przyspieszenia procesów związanych z wyceną nieruchomości.

Jednocześnie życzymy Państwu spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

#cenawmediach

Bez kategorii 21 grudnia 2021

W sekcji Publikacje możecie Państwo znaleźć poza naszymi kompleksowymi opracowaniami również informacje o artykułach i raportach, w których wykorzystywane były dane Cenatorium lub wiedza ekspertów dziedzinowych z naszej firmy. Zapraszamy!

Współpraca Cenatorium z BIK HUB

Bez kategorii 15 grudnia 2021

Cenatorium jest częścią BIK HUB w obszarze informacji o nieruchomościach i ich otoczeniu.

Jako Fintech w obszarze informacji o nieruchomościach dostarczamy istotne dane dla BIK HUB o cenach i otoczeniu wskazanej lokalizacji – w okresie pilotażu dla miasta Łodzi. Jak to działa można samemu zobaczyć.

Przygotowujemy też kolejne nasze wspólne informacje z BIK i Cenatorium, jak ta poniżej. Razem zaspokajamy potrzeby informacyjne o rozgrzanym rynku nieruchomości:

Rosnące ceny nieruchomości windują wzrost wartości zaciąganych kredytów mieszkaniowych. W okresie pandemii (marzec 2020 r. – wrzesień 2021 r.) średnia wartość zaciągniętego kredytu mieszkaniowego wzrosła o 12,1%. Szczegółową analizę i komentarze naszych ekspertów Mariusz Kurzac, Dyrektor Zarządzający Cenatorium Sp. z o.o. i Profesor Waldemar Rogowski, Główny Analityk BIK znajdziecie na stronie: https://lnkd.in/dkUbBYi4.

Przedstawiciele Cenatorium na 22. Banking Forum & 18. Insurance Forum

Bez kategorii 25 października 2021

To był dzień, a jeszcze się nie skończył – w końcu dojdziemy do cyfrowego procesu hipoteki i ubezpieczeń nieruchomosci na tyle, na ile się w Polsce na razie da – tak deklarują same instytucje finansowe. My chętnie pomożemy w tym zadaniu. 😉

Byliśmy aktywni na Banking & Insurance Forum:

💡Pierwszy dzień Banking & Insurance Forum zakończyliśmy blokiem:
HIPOTEKA CYFROWA – PRAKTYCZNE ZASTOSOWANIE ROZWIĄZAŃ CYFROWYCH W PROCESIE HIPOTECZNYM BANKÓW I UBEZPIECZENIU NIERUCHOMOŚCI W TOWARZYSTWACH UBEZPIECZENIOWYCH
Prelegenci zastanowili się, jakie korzyści klientom oraz bankom i ubezpieczycielom może przynieść cyfrowy proces udzielania kredytu.

Moderatorzy Grzegorz Ignaciuk, Wiceprezes Zarządu, Cenatorium Sp. z o.o. oraz Mariusz Kurzac Dyrektor Zarządzający / Prokurent, Cenatorium Sp. z o.o. zapytali o to gości:
🔸Maciej Brzozowski, Wiceprezes Zarządu, kierujący pracami Zarządu, Alior Bank SA
🔸Michal Gomowski, Prezes Zarządu, Benefia
🔸Marcin Grabiszewski, Dyrektor Biura Rozwoju Bankowości Hipotecznej, BNP Paribas Bank Polska
🔸Malgorzata Kosinska, Przewodnicząca Mazowieckie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych, Prezes, Stowarzyszenie REIT Polska
🔸Pedro Esperança Martins, Managing Director, Head of Risk Department, Bank Millennium
🔸Wojciech Werochowski, Wiceprezes Zarządu, Bank Pekao S.A.