Aktualności

Cenatorium na Banking & Insurance Forum

16 i 17 października wzięliśmy udział w Banking & Insurance Forum. Członek Zarządu Cenatorium, Grzegorz Ignaciuk, wystąpił w debacie „Potencjał AI w sektorze finansowym” oraz zaprezentował case study pod tytułem „Szanse i zagrożenia związane z wdrożeniem wymagań ESG, z perspektywy banków, klientów i gospodarki”.

Dodatkowo przeprowadziliśmy dedykowane warsztaty „Trendy i wyzwania w zakresie raportowania ESG i oceny nieruchomości stanowiących zabezpieczenie kredytów”, na które rejestracja cieszyła się ogromną popularnością i przerosła nasze oczekiwania. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele banków, między innymi: Alior Bank SA, Citi, Bank Ochrony Środowiska S.A., Bank Polskiej Spółdzielczości S.A., Credit Agricole Bank Polska S.A., ING, mBank S.A., Pekao Bank Hipoteczny S.A., PKO Bank Polski, VeloBank S.A., Raiffeisen Digital Bank czy Bank BPH.

Podczas warsztatów, prowadzonych przez Mateusza Chachulskiego (Członek Zarządu Cenatorium), prelegenci – Adam Polanowski (Rzeczoznawca Majątkowy CCIM) i Jaroslaw Bator (Prezes NDI Development Sp. z o.o.) – omówili między innymi:

– Wpływ ryzyk klimatycznych i danych ESG na wyceny w sektorach mieszkaniowym i komercyjnym oraz metodyki wyceny uwzględniające ESG,

– Uwarunkowania regulacyjne dla sektora bankowego w kontekście zabezpieczeń kredytów hipotecznych,

– Technologiczne wsparcie procesu transformacji, w tym rozwiązania pozwalające na automatyzację i digitalizację procesów bankowych oraz pozyskiwanie danych o efektywności energetycznej i ryzykach klimatycznych,

– Regulacje w kontekście innowacji w dziedzinie zielonych nieruchomości oraz wpływ nowych rozwiązań z obszaru ESG na nieruchomości na rynku pierwotnym.

Ponadto w trakcie całego wydarzenia uczestnicy aktywnie odwiedzali nasze stoisko i korzystali z możliwości przetestowania różnorodnych produktów Cenatorium związanych z rynkiem nieruchomości.

To był bardzo aktywnie i inspirująco spędzony czas.

***

Banking Forum to unikalna platforma wymiany poglądów dla przedstawicieli sektora bankowego, dostawców rozwiązań technologicznych oraz innych firm współpracujących z bankami.

19.10.2023
Udostępnij na facebook twitter linkedin
następny wpis arrow-symbol
25 10.2023

W sierpniu przyspieszył wzrost cen mieszkań

Kupujący mieszkania płacą coraz więcej. Eksperci twierdzą, że impulsy do podwyżek kumulują się i na uspokojeni ...

arrow-symbol
poprzedni wpis arrow-symbol
12 10.2023

Mieszkania: Potrzebny ponadpartyjny program na więcej niż jedną kadencję

W artykule powstałym we współpracy z redakcją Rzeczpospolitej omawiamy postulaty dot. rządowego programu mieszkan ...

arrow-symbol