Aktualności

Cenatorium na Europejskim Kongresie Finansowym

W dniach 5-7 czerwca wzięliśmy udział w Europejskim Kongresie Finansowym. W naszym panelu „Nowoczesne rozwiązania w procesie kredytowym – digitalizacja procesu udzielania i monitorowania kredytów” wystąpili przedstawiciele sektora bankowego – Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz (PKO Bank Hipoteczny) i Wojciech Rybak (Bank Millennium) – oraz dostawcy rozwiązań technologicznych dla branży finansowej – Ross Allan (Hometrack) i Rafał Bednarek (BIK). Panel poprowadził Mateusz Chachulski (Cenatorium).

Paneliści byli zgodni co do faktu, że istnieje olbrzymi potencjał na digitalizację procesów kredytowych. Podczas debaty omówiono m.in. możliwość skoku technologicznego – wprowadzenia w Polsce rozwiązań nowocześniejszych i bardziej zdigitalizowanych niż te funkcjonujące obecnie w innych krajach. Dotknęliśmy kwestii technologicznych – Rafał Bednarek z BIK opowiedział o przeszłości i przyszłości rozwiązań z zakresu oceny klienta, a Ross Allan z Hometrack, czołowego dostawcy rozwiązań AVM w Wielkiej Brytanii i jednocześnie członek Rady Nadzorczej Cenatorium, zaprezentował referencyjne standardy w zakresie automatycznej oceny nieruchomości. Przedstawiciele środowiska bankowego – Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz (PKO Bank Hipoteczny) i Wojciech Rybak (Bank Millennium) – omówili możliwości i plany w zakresie nowych produktów, ale również wspomnieli o szeregu ograniczeń i problemów, zarówno regulacyjnych, jak i dotyczących ogólnie funkcjonowania i przyszłości produktów hipotecznych w Polsce, które mogą przeszkodzić w digitalizacji procesu.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy panelistom za udział i podzielenie się cennymi spostrzeżeniami. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z debaty.

09.06.2023
Udostępnij na facebook twitter linkedin
następny wpis arrow-symbol
13 06.2023

Cisza przed burzą w mieszkaniówce

Ceny transakcyjne poszły w dół, ale prawdopodobnie nie będzie to długotrwały trend. Trzech na czterech ekspertów ...

arrow-symbol
poprzedni wpis arrow-symbol
07 06.2023

Sytuacja na rynku mieszkaniowym w kwietniu 2023

Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem przedstawiającym sytuację na rynku mieszkaniowym w kwietniu br. przygotow ...

arrow-symbol